medan.sk

sledujte nás:

Spravodajstvo RTVS má vo virtuálnom svete dve novinky: aplikáciu a nový názov

Niekedy vo februári 2016 RTVS nečakane zmenila profil Spravodajstvo RTVS na stránke Facebook na Správy RTVS.

Dominika Šulková, manažérka marketingu a komunikácie s verejnosťou, nám odpovedala, prečo sa to stalo: „RTVS v rozhlasovom aj v televíznom vysielaní, okrem tradičnej značky Rádiožurnálu, využíva pre spravodajstvo predovšetkým spoločnú značku Správy RTVS. Zmena názvu FB profilu nastala práve kvôli zjednoteniu našich komunikačných kanálov, ktoré šíria obsah spravodajstva RTVS v online prostredí. Názov Správy RTVS nesie naša nová mobilná aplikácia, a preto sme prispôsobili aj názov profilu na Facebooku.

foto

A tento nový názov má aj mobilná aplikácia, ktorú dnes RTVS predstavila v tlačovej správe, z ktorej vyberáme nasledujúci text.

Lukáš Diko, riaditeľ Sekcie spravodajstva, športu a publicistiky RTVS: „RTVS má ako verejnoprávna inštitúcia veľký redakčný a obsahový potenciál, ktorý chceme ešte viac využiť v prospech divákov a poslucháčov a sme radi, že spustením aplikácie Správy RTVS prenikne naše spravodajstvo aj do sveta mobilných technológií. Zároveň tak reagujeme aj na množstvo podnetov a výčitiek, aby RTVS svoj spravodajský obsah publikovala aj online.“

Peter Valovič, šéfeditor digitálnych médií Spravodajstva RTVS: „RTVS a jej spravodajské tímy majú vo svete slovenského online prostredia obrovský potenciál. Myslím, že sa spustením aplikácie priblížime k úrovni verejnoprávnych vysielateľov v zahraničí a rozšírime svoje publikum aj o mladších ľudí, ktorí nesledujú televízne a rozhlasové spravodajstvo, ale získavajú informácie o svete za pochodu, prostredníctvom najmodernejších technológií.“

Aplikácia je určená pre systémy iOS a Android. Od dnešného dňa je pre našich divákov a poslucháčov dostupná v oboch platformách.

Za prácu na Facebooku bolo Spravodajstvo RTVS pochválené inými novinármi.

Za posledné roky prešlo Spravodajstvo RTVS významnými zmenami.

zmeny