medan.sk

sledujte nás:

RTVS chce volebné diskusie, ale až pre druhé kolo volieb do VÚC

V roku 2009 pri voľbách do VÚC vytvorila vtedajšia STV priestor pre diskusie kandidátov na predsedov VÚC aj v prvom kole. V roku 2013 RTVS diskusie pred prvým kolom vynechá.
Dôvod ozrejmuje PR manažér RTVS Juraj Kadáš: „Diskusie sme pripravovali, no vzhľadom na veľký počet kandidátov na predsedov VÚC, nie je v našich technických, programových a logistických možnostiach zrealizovať ich.“

V roku 2009 moderoval diskusie aj Maroš Košík. Diskusie boli nudné. Vágne pôsobilo aj neatraktívne štúdio, ktoré vyzeralo ako z televízneho archívu. Mediálny rozruch spravil hlavne Marián Kotleba (Pravda: Kotleba rečnil v STV. Ďalší kandidát kradol v obchode).

RTVS však na blížiace voľby reaguje. PR manažér vysvetľuje, že „podrobne informujeme o kandidátoch, ich plánoch, zámeroch ako aj o problémoch a témach v samosprávnych krajoch. Len v rozhlasovom vysielaní odvysielame viac ako 100 príspevkov spojených so životom vo VÚC a voľbami. Reportáže vysielame predovšetkým v spravodajstve, ale aj mimo neho na Jednotke, Dvojke, na Rádiu Slovensko, ako aj na Rádiu Regina.“

Duely kandidátov budú, ale až v druhom kole

„Pred druhým kolom volieb pripravíme duely kandidátov, ktorí postúpia, v prípade, že k druhému kolu v niektorom z krajov dôjde,“ odpovedal Juraj Kadáš.

Takto jednoducho vyzeralo štúdio duelov v roku 2009.

Zdroj: youtube.com

Zdroj: youtube.com