medan.sk

sledujte nás:

Aktualizácia: Reportéri dostali lepší vysielací čas

Aktualizované o 15:00 o odpoveď šéfa spravodajstva RTVS. 

Medan.sk si všimol, že investigatívna relácia REPORTÉRI, ktorú vysiela JEDNOTKA každý štvrtok, dostala lepší vysielací čas a to o 21:15 hod. Zmena nastala od 24. októbra. JEDNOTKA teraz zaraďuje publicistický program hneď za seriál Kriminálka Staré mesto.

Zdroj: web RTVS

Zdroj: web RTVS

V septembri portál mediálne.sk poukázal na to, že relácia sa neraz vysiela po 23 hodine. V článku informovali, že RTVS nemá zatiaľ v štruktúre lepší vysielací a RTVS sa bude snažiť, aby začínali aspoň o 22.50 hod.

Na zmenu sme sa opýtali aj RTVS:
„Analyticko-investigatívnu reláciu Reportéri považujeme za jeden z originálnych formátov, aký iné televízie na našom trhu nepripravujú. Aj preto stále pracujeme na skvalitňovaní obsahu a na sprístupnení relácie, čo najširšiemu počtu divákov aj jej nasadením do nového časového slotu, kde sa vysiela už niekoľko týždňov. Reportérov jednoznačne považujeme za jeden z kľúčových verejnoprávnych formátov, aj preto sme v uplynulých mesiacoch personálne posilnili  redakciu napríklad o Paľa Fejéra v Bratislave a Annu Lemesányovú v Košiciach, “ povedal Lukáš Diko, šéf spravodajstva RTVS.