medan.sk

sledujte nás:

Regine nevadia hokejové zápasy

Rádio Slovensko nie tak dávno hýbalo so Športovým magazínom, ktorý po nedávnej zmene stratil exkluzívny vysielací čas (18:30 hod) a postupne sa mu skracovala minutáž. Teraz sa vysiela od 18:45 do 19:00 hod. Úbytok športu i živých reportáži sa prejavil na Regine.

Sport REGINA

Zdroj: www.rtvs.sk

Nepoškodí tento žáner imidžu Reginy. Naozaj musí prevziať všetko, čo Rádio Slovensko „už nepotrebuje“? Podľa RTVS poslucháči nie sú zaskočení a Reginu to viac vyprofilovalo.

„V Rádiu Regina vysielame zápasy Slovnaft Play off hokejovej Tipsport extraligy. Začali sme štvrťfinálovými zápasmi, pokračujeme semifinálovými a odvysielame aj finálové. Pre vysielanie v Rádiu Regina sme sa rozhodli v súlade s dlhodobým zámerom profilácie jednotlivých rádií. Rádio Slovensko vysiela formou prúdového vysielania – preto aj o aktuálnych zápasoch hokejovej extraligy informuje živými vstupmi v prúdovom vysielaní. Rádio Regina sa profiluje ako plnoformátové rádio, ktoré chce zachovať aj tradičné rozhlasové žánre. Medzi ne patrí aj priama reportáž zo športového podujatia. Preto sme sa rozhodli tieto reportáže ako tradičný rozhlasový žáner zaradiť do programu Rádia Regina a zatiaľ máme pozitívne poslucháčske ohlasy,“ vysvetlil zmenu na Regine PR manažér RTVS Juraj Kadáš.