medan.sk

sledujte nás:

Regina dostala nové hlasy, no počuť aj staré

Po zmenách na Devíne a v Rádiu Slovensko sa úpravy dotýkajú aj Rádia Regina. Ako nám potvrdil PR manažér RTVS Juraj Kadáš, zvukový obal sa nateraz nemení: „Jediná zmena, ktorá na Regine nastala, je výmena staničných hlasov – Mariána Geišberga nahradil Milo Kráľ a Janu Hanuskovú zas Katarína Križanová.“

Dva hlasy, tri hlasy

Počúvali sme teda Rádio Regina od 1. augusta, aby sme zistili, čo sa v praxi zmenilo. Hlas Mila Kráľa je už dominantný, ale stále počuť aj hlas Mariána Geišberga (hlási čas napríklad o 19:00 a počuť ho aj v identoch a upútavkách). Aktuálny prerod vysvetľuje RTVS takto: „Rádio Regina už čoskoro získa nový zvukový obal, na ktorom intenzívne pracujeme. Implementácia nového zvukového obalu vrátane zmeny staničných a upútavkových hlasov je komplikovaný proces a táto zmena sa nedá načasovať na jeden deň. Vo výnimočných prípadoch sa môže stať, že upútavky a relácie sú vyrobené vo väčšom predstihu a poslucháči teda môžu vo vysielaní naraziť aj na hlas M. Geišberga. Celé vysielanie starostlivo monitorujeme a všetky zistené nedostatky okamžite opravujeme,“ odpísal nám PR manažér Juraj Kadáš.

Regina má ešte jeden hlas, ktorý oznamuje presný čas. Je to hlas z Rádia Slovensko (Ján Gallovič), a to v časoch, kedy Regina vysiela spoločné Správy RTVS (napríklad o 8:00).

VYPOČUJTE SI PRILOŽENÉ NAHRÁVKY

1. Nahrávka poukazuje na zmeny, čo sa od augusta v praxi zmenilo: 

(1) júl 2014: Marián Geišberg „bolo 17 hodín“/august 2014: Milo Kráľ  „bolo 17 hodín“

(2) júl 2014: Marián Geišberg „Žurnál Rádia Regina“/august 2014: Milo Kráľ „Žurnál Rádia Regina“

(3) júl 2014: Marián Geišberg: „Rádio Regina ponúka“/august 2014: Milo Kráľ: „Rádio Regina ponúka“

2. Obidva hlasy v jednom zahlásení, 19 hodín zahlasuje paradoxne Geišberg:

(1) 4. august 2014: najprv Marián Geišberg „Rozhlas a televízia Slovenska, Rádio Regina. Bolo 19 hodín“, potom Milo Kráľ „Pekné hlasy“

3. Teraz si všimnite, že čas hlási Kráľ i hlas Rádia Slovensko. Na záver ešte „spevavý“ ident Reginy

(1) 5. august 2014: Milo Kráľ: „Rozhlas a televízia Slovenska, Rádio Regina. Bolo 20 hodín“

(2) 5. august 2014: Hlas Rádia Slovensko: „Bolo 21 hodín“ (tu je to pochopiteľné, lebo sa vysielajú spoločné Správy RTVS)

(3) 6. august 2014: Ident Rádio Regina. Repríza programu: Milo Kráľ: „Zahrajte mi túto“

4. Mix: úvodné zahlásenie rozhlasovej ponuky povie Kráľ, jej koniec Geišberg, čas následné oznámi Kráľ:

(1) 5. august 2014: Milo Kráľ: „Rádio Regina ponúka“, … programová ponuka na Vademecum. Marián Geišberg: „Rozhlas a televízia Slovenska ponúka“. Milo Kráľ: „Rádio Regina, vaše regionálne rádio. Bolo 9 hodín“.

A ešte dva postrehy:

REGINA_obrazok
„V“ namiesto „NA“

Všetky zahlásenia redaktorov a upútavky na program pracujú so spojením „v Rádiu Slovensko/Regina“. Predtým bolo počuť aj zahlásenie „na Rádiu Slovensko/Regina“.

Regina Košice neodvysielalo Správy o 9:00

Košická Regina dnes neodvysiela správy o 9:00 hod. Na webe RTVS sú v programe vyznačené, vysielajú sa takto každý deň. Regina Bratislava dnes správy o 9:00 odvysielala, čítal ich Matej Baránek.


Vaše postrehy k téme môžete vyjadriť na našom FACEBOOKU.