medan.sk

sledujte nás:

Petra Mašínová bola zvolená do predstavenstva AMEC

Petra Mašínová, CEO NEWTON Media, zvolená novou členkou predstavenstva svetovej asociácie pre meranie efektivity komunikácie AMEC

Tlačová správa
Praha 19. 11. 2014

Petra Mašínová, CEO spoločnosti NEWTON Media, a.s., bola zvolená do predstavenstva medzinárodnej organizácie AMEC. Z ôsmich kandidátov, ktorí boli na post nominovaní, porota vybrala celkom šesť osobností. Noví členovia, ktorí dnes boli zvolení, doplnia rady tých, ktorým ostáva rok z dvojročného funkčného obdobia.

„V rámci AMEC radi prispejeme k medzinárodnému zdieľaniu našich odborných skúseností z oblasti analýz a merania efektivity komunikácie. Naši klienti budú mať zároveň prospech z najlepších medzinárodných postupov, ktorých je AMEC garantom. Tuto voľbu vnímam ako potvrdenie odborného kreditu, ktorý má NEWTON Media medzi profesionálmi z odboru i ako príležitosť ďalej rozvinúť náš nový biznis model služieb s pridanou hodnotou“, uviedla Petra Mašínová pri príležitosti zverejnenia výsledkov volieb.

Medzi ďalšími zvolenými sú Richard Bagnall (PRIME Research, UK), Barbara Bassi (L’Eco Della Stampa Spa, Taliansko), Dawn Conway (Cision, Severná Amerika), Evgeniy Larionov (Ex Libris, Rusko) a Jerry Ward (Press Data, UK). Výsledky boli veľmi tesné, rozhodujúci hlas udelil David Rockland, predseda predstavenstva AMEC. Oprávnenie voliť mali všetci členovia súčasného predstavenstva. Využilo ho 89% členov. Bližšie informácie sú na stránke amecorg.com.

NEWTON Media, a.s.

NEWTON Media je najväčší stredoeurópsky poskytovateľ služieb mediálneho monitoringu a analýz s tradíciou, siahajúcou do roku 1995. Pôsobí v ČR, na Slovensku, v Poľsku, Chorvátsku, Slovinsku, Srbsku, Bosne a Hercegovine a Macedónsku. Monitoring a analýzy NEWTON Media pokrývajú oblasť “tradičných” médií, internetu a sociálnych sietí. Spoločnosť disponuje najväčším mediálnym archívom v strednej Európe, siahajúcim do roku 1996. Klienti rovnako využívajú služby včasného varovania pri krízovej komunikácii, monitoring reklamy i tréning v oblasti sociálnych sietí. Portfólio služieb s pridanou hodnotou zahrňuje strategické poradenstvo a návrhy a realizáciu odporúčaní s cieľom napomôcť klientom posilniť ich konkurencieschopnosť. NEWTON Media poskytuje služby s cezhraničným a viacjazyčným presahom. Je členom medzinárodných odborných združení FIBEP a AMEC a zdieľa mediálny obsah s ďalšími agentúrami z celého sveta.

AMEC (Association for Measurement and Evaluation of Communication)

Medzinárodná organizácia AMEC, so sídlom v Londýne, je globálnym odborovým združením a profesionálnym zázemím pre agentúry a profesionálov, zaoberajúcimi sa službami monitoringu a analýz mediálnej komunikácie a merania jej efektívnosti. AMEC má v súčasnosti cez 120 členov zo 41 krajín z celého sveta.

 

Kontakt pre média

Kateřina Niklová
Firemná komunikácia
T: +420 225 540 287
E: katerina.niklova@newtonmedia.cz