Ministerstvo aj minister v magazíne KINORAMA

Medan.sk si všimol, že relácia Kinorama, ktorá je vyrobená s podporou Ministerstva kultúry SR, dala priestor ministrovi kultúry. Reláciu vysiela Dvojka v piatok večer.

V poslednom vydaní (24.1.2014) v relácii odznel aj rozhovor s Marekom Maďaričom (Smer-SD). Moderátor relácie Peter Kočiš ho predstavil takto: „Hoci kombinácia dramatik, scenárista, dramaturg a politik, je v súčastnosti na Slovensku skôr vzácnosťou, práve človek, ktorý dokázal skĺbiť všetky tieto profesie, je v súčastnosti ministrom kultúry SR. V krátkom rozhovore nám priblíži svoju predstavu o filmovom roku 2014. „

VYROBENE
Zdroj: vysielanie DVOJKY (24.1.2014)

Ďalej odznelo, že „Marek Maďarič pracoval ako dramaturg a scenárista v Slovenskej televízii. Neskôr bol členom Rady Slovenskej televízie a napísal aj niekoľko divadelných inscenácii. V súčastnosti však k jeho témam patrí napríklad aj digitalizácia …“

Reláciu v archíve nehľadajte

Medan.sk si všimol, že KINORAMA sa nenachádza v archíve RTVS. Všetky diely relácie sú však na webe kinorama.sk, posledné vydanie tam ešte nie je. Reláciu vyrába RTVS v spolupráci s PARTNERS PRODUCTION, s.r.o. O výrobnej cene relácie informoval v marci 2013 portál omediach.com.

KINORAMA_web
Zdroj: Print Screen web archív RTVS a www.kinorama.sk

 

RTVS má aj iné relácie

Ozbrojené sily majú svoj armádny magazín PROFESIONÁL, ktorý vyrába Ministerstvo obrany a občianske združenie PRO DYNAMIK. Dvojka vysiela aj magazín POLÍCIA, ktorý vyrába spoločnosť AB FILM s. r.o. Tieto relácie sú na obrazovke už niekoľko rokov, vystupovali v nich rezortní ministri všetkých predošlých vlád.

Zdroj: web archív RTVS
Zdroj: web archív RTVS