medan.sk

sledujte nás:

Aktualizácia: Marián Balázs má nový web

Medan.sk si všimol, že na webe AM REPORT už v kontaktoch nefiguruje Marián Balázs. Našli sme ho ako šéfeditora nového projektu s názvom GLOBAL magazín. Balázsovi sme poslali otázky ohľadom nového webu, zatiaľ neodpovedal.

Aktualizácia: 9.9.2013: Odpoveď Mariána Balázsa

„Spoluprácu s AM Reportom som ukončil 31. júna 2013.  Nový internetový politicko-spoločenský časopis Global magazín sa sústreďuje na aktuálne otázky a témy. Nezdieľame povrchný a bulvarizujúci prístup.

Magazín ponúka „iný uhol pohľadu“ — hlbší pohľad na aktuálne a dôležité udalosti a v širšom kontexte. Je určený predovšetkým náročnejším čitateľom. Neprinášame spravodajstvo, ale názory, komentáre a analytické články o aktuálnych a dôležitých politických a spoločenských témach a udalostiach.

Čitateľom okrem iného  sprostredkujeme  tiež zaujímavé a aktuálne články zo zahraničných printových a internetových médií, ako aj inšpirujúce články o Európe a európskych témach. V rubrike Salón prinášame texty známych osobností spred desaťročí, ktoré sú nadčasové a aj v dnešnom kontexte stále zaujímavé, aktuálne a inšpirujúce.

Dávame priestor aj začínajúcim alebo príležitostným publicistom, ktorí majú potenciál prispieť k hlbšej a poctivejšej diskusii o aktuálnych témach.

Diskusné fóra dnes nijak neprispievajú k vecnej diskusii o obsahu daného článku, ale zväčša sa stávajú odpadovým košom vulgárností, urážok a príspevkov, ktoré s danou témou nemajú nič spoločné. Global magazín sa na takomto niečom nemieni podieľať, preto pod článkami nie je možnosť diskusného fóra.“

AM REPORT už riadi Ján Füle, kontakty odkazujú na Akadémiu médií.

GLOBAL magazín na svojom webe uvádza, že je „nový nezávislý, nekomerčný a neziskový internetový magazín. Vychádza od júla 2013.“

Zdroj: kompilát z www.globalmagazin.sk a www.amreport.sk

Zdroj: kompilát z www.globalmagazin.sk a www.amreport.sk