Kto rečnil najviac? Vládny SMER

Analýza diskusií za 6. týždeň vypracovaná na základe prepisov spoločnosti NEWTON Media. Jej základom je meranie času vystupujúcich diskutérov.

V sledovaných politických diskusiách najviac rečnil predseda vlády Robert Fico (SMER-SD) a to v relácii O 5 minút 12. Pozrite si grafy za jednotlivé relácie a komentár o tom, čo zaujalo.

Prehľad podľa relácií:

Na telo: najväčší priestor mal Peter Kažimír (SMER-SD)

V politike: najväčší priestor mal Robert Kaliňák (SMER-SD)

O 5 minút 12: najväčší priestor mal Robert Fico (SMER-SD)

Sobotné dialógy: najväčší priestor mal Robert Kaliňák (SMER-SD)

grafy 1

grafy 2

Čo zaujalo?

Popadané stromy, Brusel, ďalšia nedeľná diskusia

(komentár)

Celé Slovensko je zasypané snehom a musia na to reagovať aj redaktori spravodajstva. Nemajú to ľahké, každý deň chceme od nich niečo nové, no téma je tá istá.  A tak zrejme v návale práce redaktorka RTVS Márie Balažová vtipne informovala, že v obci Poráč už popadané stromy popadali (opäť): „Môžu za to tieto popadané stromy, ktoré popadali na vedenie.“

V Bruseli bolo minulý týždeň veľa zhonu, keďže sa rokovalo o rozpočte Európskej únie. RTVS tam mala okrem svojho redaktora Petra Majera aj posilu. Majer robil príspevky pre televíziu a Viliam Hauzer pre rozhlas.

Nudia vás politické diskusie veľkých televízii? Tak skúste diskusie tých menších. TV Lux v nedeľu okolo 12:20 hod. reprízuje svoju pondelkovú diskusiu „U Pavla“. Predposledné vydanie bolo s Lipšicom a Žitňanskou, túto nedeľu pôjde repríza s arcibiskupom Zvolenským.

Zdroj: TV LUX, U Pavla, 4.2.2013
Zdroj: TV LUX, U Pavla, 4.2.2013

Prečítajte si aj príspevky na demagog.sk, ktorý skúma pravdivosť výrokov v politických diskusiách.