Kto rečnil najviac? Premiér

Analýza diskusií za 47. týždeň vypracovaná na základe prepisov spoločnosti NEWTON Media. Jej základom je meranie času vystupujúcich diskutérov.

V štyroch skúmaných diskusiách (každá má rozdielnu dĺžku) najviac rečnil Robert Fico (SMER-SD) a to v rozhlasovej diskusii Sobotné dialógy.

Pozrite si grafy za každú diskusiu a prečítajte si komentár i o iných diskusiách.

Prehľad podľa relácií:

Na telo: najväčší priestor mal Robert Fico (SMER-SD)

V politike: najväčší priestor mal Dušan Čaplovič (SMER-SD)

O 5 minút 12: najväčší priestor mal Peter Kažimír (SMER-SD)

Sobotné dialógy: najväčší priestor mal Robert Fico (SMER-SD)

Čo zaujalo?

(Komentár)

Je morálne, aby politici svojimi rozhodnutiami zadlžovali štát?

Túto otázku položila svojim hosťom moderátorka Martina Tvardzíková Ruttkayová v diskusii na TV Lux. V pondelok sa tu z času na čas objavujú aj politici. Naposledy Igor Matovič (OĽaNO) a Ivan Štefanec (SDKÚ-DS). Moderátorka sa nebála a diskusia mala slušnú informačnú úroveň. 15. októbra 2012 diskusiu „U Pavla“ navštívil aj Mikuláš Dzurinda (SDKÚ-DS) a Juraj Blanár (SMER-SD), týždeň predtým Anna Záborská (KDH).

Pochváliť ešte treba Branislava Dobšinského, ktorý bol v Sobotných dialógoch na Rádiu Slovensko vyrovnaným partnerom predsedovi vlády. Robert Fico mu povedal „ja si Vás vážim ako redaktora.“ Dobšinskému, teraz už šéfovi spravodajstva verejnoprávneho rozhlasu, odkazujem to isté aj ja!

Zaujali aj pondelkové Správy a komentáre, kde moderátor Miroslav Frindt položil Čaplovičovi túto otázku: „Neodstúpite? Neuvažovali ste?“. To však nepožadujú ani samotní odborári. Šéf odborov Ondek hneď vysvetľoval, že: „o takejto otázke akú ste vy dali, my sme vôbec neuvažovali“.

Ešte zaujalo, že v médiách sa konečne prezentovala aj nová politologická tvár. Správy a komentáre sa na štrajk v školstve pýtali Moniky Uhlerovej (PhDr. Monika Uhlerová, Phd., katedra politológie UMB Banská Bystrica), ktorá sa pre reláciu v roku 2012 vyjadrovala už dvakrát (10.10 a 15.10.2012).

Prečítajte si aj príspevky na demagog.sk, ktorý skúma pravdivosť výrokov v politických diskusiách.