Kto rečnil najviac? Premiér, no zaujal Mika

Analýza diskusií za 2. týždeň vypracovaná na základe prepisov spoločnosti NEWTON Media. Jej základom je meranie času vystupujúcich diskutérov.

Politickú diskusiu vysielalo Rádio Slovensko a STV. Všade rečnil najviac predseda vlády Robert Fico (Smer-SD).

Pozrite si grafy relácii a prečítajte si komentár ako sa zviditeľnil Václav Mika.

diskusie_02-01

Čo zaujalo?

Mika vo vlastnom médiu

(Komentár)

Riaditeľ RTVS bol hosťom nedeľnej relácie na Rádiu Slovensko s názvom Vec verejná a ešte deň predtým v sobotu sa vyjadroval aj v relácii ON AIR na STV 1, kde samozrejme hovoril o úspechu Slovensko ADVENT 2012. Šéfa RTVS by som rád videl i v kresle Na telo v konkurenčnej Markíze. Pozve ho niekedy Puškárová? Veď formát diskusie už rozšírili i na celospoločenské témy.

Na Rádiu Slovensko v stredu (16.1.2013) večer moderoval Nočnú pyramídu Mravec. V tom istom rádiu už dlhší čas moderuje i Petra Bernasovská. Takže sú opäť spolu, v tom istom médiu. Keď si na nich poslucháči zvyknú, presunú ich do nejakej verejnoprávnej rannej šou?

Nezaujali Správy RTVS

V utorok 15.1.2012 Správy RTVS odvysielali príspevok o tendri na nákup trolejbusov v Bratislave. Divák sa dozvedel aj takéto formulácie: „podľa niektorých médií“, „podmienky zvýhodňujú jednu českú firmu, za ktorou stojí známa finančná skupina“, „podľa informácií niektorých médií“. Redaktor Robo Petrík (alebo jeho editori) budú teraz vedieť, že kauzu otvoril a ďalšie podrobnosti skúmal denník SME a známa finančná skupina nesie podľa denníka SME názov J&T.

Inak Správy RTVS sa podľa mňa naozaj zlepšujú.

Prečítajte si aj príspevky na demagog.sk, ktorý skúma pravdivosť výrokov v politických diskusiách.