Kto rečnil najviac? Poslanec Madej

Analýza diskusií za 1. týždeň vypracovaná na základe prepisov spoločnosti NEWTON Media. Jej základom je meranie času vystupujúcich diskutérov.

Politickú diskusiu vysielalo len Rádio Slovensko. V Sobotných dialógoch najviac rečnil poslanec Robert Madej (Smer-SD).

Pozrite si graf relácie a prečítajte si komentár o tom, že Fico by ako moderátor politikov „vytrénoval“.  Povedal to v Téme dňa 19. decembra 2012.

diskusie_01-01u

Čo zaujalo?

Fico v Téme dňa

(Komentár)

Moderátor Peter Bielik hostil 19. decembra 2012 premiéra Roberta Fica. Pozrite si, koľko času si z relácie dokázal ukrojiť.

diskusie_01-02u

V poslednom „Kto rečnil“ zvládol Václav Moravec dvoch premiérov excelentne. On, i hostia mali v relácii približne rovnaký priestor. Tieto dve diskusie sa nedajú veľmi porovnať, no graf relácie Otázky Václava Moravca ukazuje, že vyrovnaná diskusia moderátora a hostí nie je science-fiction.

Téma dňa z konca decembra zaujala aj v tom, že Fico povedal: „Pán redaktor, ak by ste si sadli niekedy na 48 hodín do môjho kresla …“. Bielik sa s touto ponukou pohral a kontroval: „Tá ponuka na tých 48 hodín je určite zaujímavá. Možno vás raz v tejto súvislosti oslovím a ponúknem vám naopak kreslo moderátora.“ A premiér to zakončil takto: „Mnohých politikov by som veľmi dobre vytrénoval, keby som mohol.“

Čo dodať? Sám premiér by bol prísnejším moderátorom, ako tí, ktorí mu dnes kladú otázky.

Prečítajte si aj príspevky na demagog.sk, ktorý skúma pravdivosť výrokov v politických diskusiách.