Kto rečnil najviac? Fico, no zaujali iní

Analýza diskusií za 1. týždeň vypracovaná na základe prepisov spoločnosti NEWTON Media. Jej základom je meranie času vystupujúcich diskutérov.

Politickú diskusiu odvysielala len ČT 1 a STV 1, a to na Nový rok. Otázky Václava Moravca hostili českého premiéra Nečase a slovenského premiéra Fica. V relácii najviac rečnil Robert Fico.

Pozrite si graf relácie a prečítajte si komentár o tom, čo zaujalo.

Čo zaujalo?

Radičová, samochvála RTVS, manželia redaktori, Geišberg

(Komentár)

O svojom vzťahu k médiám rečnila v Televízii Bratislava Iveta Radičová. V relácii „Beseda o piatej“ Radičová okrem iného povedala, že prestáva fungovať línia medzi informáciou a názorom, že médiá v mnohom modelujú a vytvárajú náladu v spoločnosti.

V Žurnále o 7:00 hod. (3.1.2013) na Rádiu Regina, ale aj v Rádiožurnále na Rádiu Slovensko, sa RTVS pochválila svojimi číslami sledovanosti v hlavnom vysielacom čase počas Silvestra. Poslucháčom oznámila, že sledovanosť Jednotky na Silvestra medziročne stúpla o 50%.

Markíza má na Spiši redaktora Mareka Baláža, RTVS redaktorku Máriu Melníkovú. Od augusta 2012 sú manželia. Ich včerajšia práca o prepustenej laborantke z Levoče bola synchronizovaná : ).

Zdroj: Televízne noviny, Správy RTVS, 2.1.2013

Denník SME a denník Pravda dávajú každý deň na názorovej strane priestor umelcom či spisovateľom. Marián Geišberg mal včera (3.1.2013) v denníku SME názorový príspevok s názvom „Pandorina skrinka.“ Gejšbergov príspevok zaujal preto, že v rokoch 2008 – 2010 písal názory do Pravdy.

Prečítajte si aj príspevky na demagog.sk, ktorý skúma pravdivosť výrokov v politických diskusiách.