medan.sk

sledujte nás:

Kritika RTVS v priamom prenose

Najprv si pozrite, ako sa Česká televízia venuje voľbám do Európskeho parlamentu. Je prísna, principiálna a diskusie vysiela vo vhodnom čase a to o 20:00 hod. na svojom spravodajskom programe ČT 24.

ct

Zdroj: web ČT

A teraz si pozrite diskusiu, ktorú pripravila RTVS na JEDNOTKE. Špeciálne vydanie Správ a komentárov je skôr prezentačným priestorom ako diskusiou. A takto to zrejme vnímajú aj hostia. A výsledok? Celému projektu chýba náboj aj zmysel. A vysielací čas je tiež na zamyslenie, relácia sa vysiela naživo o 14:00 hod.

vlcsnap-2014-05-15-09h45m50s76

Zdroj: vysielanie JEDNOTKY

Včera si RTVS z úst kandidáta Vladimíra Gürtlera (7 Statočných) vyslúžila kritiku. Pýtal sa moderátorky, kto rozhodol o tom, že sa diskusia vysiela o 14:00 hod. a kto ju sleduje v tomto čase. Moderátorka odpovedala, že majú slušnú sledovanosť, ale číslo neuvidela. „Prepáčte, ale nie ste tu preto, aby ste hodnotili Slovenskú televíziu,“ bránila sa moderátorka. „To je štandardný prístup strán, ktoré dosadili vedenie STV,“ kontroval hosť a pokračoval logickou otázkou. „Prečo prezidentskí kandidáti nediskutovali o druhej poobede?“ Druhý hosť v štúdiu Milan Lopašovský (Strana moderného Slovenska) naopak pochválil RTVS. „Máme poďakovať verejnoprávnej televízii aj rozhlasu, že sa môžeme prezentovať, na rozdiel od ostatných médií.“ Poďakovanie bolo milé, ale RTVS má povinnosť informovať a vytvárať priestor pre kvalitné diskusie.