medan.sk

sledujte nás:

Koncert pre zdravý rozum

Na Slovensku zažijeme prvú medzinárodnú hudobnú show umelcov s handicapom: „Koncert pre zdravý rozum“, a to 13. júna o 19:00 hod. na Hlavnom námestí v Bratislave. To, že handicap nie je bariéra nám dokážu telesne a zrakovo postihnutí speváci a hudobníci zo Slovenska, Čiech, Poľska a Maďarska.

Predstaví sa slovenský nevidiaci spevák Maroš Bango („slovenský Bocelli“), česká kapela študentov a absolventov Jedličkovho ústavu The Tap Tap (klip k piesni „Konec sveta – zrušeno“ získal ocenenie Zlatá pecka 2012), nevidiaca speváčka z Poľska Patrycja Malinowska a maďarský nevidiaci klavírny virtuóz a spevák Mário Jánoki.

Cieľom projektu je ukázať verejnosti schopnosti handicapovaných umelcov a motivovať ostatných, ktorí sú nútení denne prekonávať rôzne prekážky, k odvahe pracovať na sebe navzdory bariérám.

Koncert za zdravý rozum je unikátnym projektom občianskych združení TAP (ČR) a Ambrelo (SR). Projekt vzniká za finančnej podpory Vyšehradských fondov, Ministerstva kultúry SR, Ars Bratislavensis, Bratislavského samosprávneho kraja, Pražskej plynárenskej, spoločnosti Music data, Hlavného mesta Prahy a Prahy 1. Koncert sa uskutoční i v Prahe, a to o deň skôr, 12. júna 2013.

Plagatik final

Obrazok_01

Maroš Bango s Orchestrom handicapovaných umelcov The Tap Tap v Moskve, vľavo jeho zakladateľ a kapelník Šimon Ornest

Obrazok_02

Časť členov Orchestra handicapovaných umelcov The Tap Tap

Obrazok_03

Patrycja Malinowska, nevidiaca poľská študentka a speváčka, bude hosťom projektu Koncert za zdravý rozum

Obrazok_04

Mário Jánoki, nadaný maďarský spevák a klavirista, študent konzervatória, hosť Koncertu za zdravý rozum