medan.sk

sledujte nás:

Komentáre dovolenkujú

Spravodajská relácia Komentáre má od piatku 29. júna 2012 letnú pauzu. Moderátorka v zahlásení nedefinovala, kedy táto prestávka skončí. Vysielací priestor bude Dvojka potrebovať hlavne pre blížiacu sa letnú olympiádu.

Komentáre mali letnú prestávku aj minulé leto. Ešte v júni 2011 sa vysielali na Jednotke pod názvom Správy a komentáre, na Dvojke sa prihlásili od 5. septembra 2011 s názvom Komentáre.

 

Od jesene 2012 Komentára na Dvojke moderovali Boris Chmel (teraz hovorca Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby), Maroš Stano (teraz hovorca Ministerstva životného prostredia), Marta Jančkárová, Miro Frindt a novu posilou je Lucia Virostková.

Po odchode Stana a Chmela moderátorov ubudlo. Bolo to vidno aj na vyťažení Marty Jančkárovej, ktorá koncom júna stihla v jednom týždni odmoderovať tradičnú nedeľnú diskusiu, v utorok viedla diskusiu Večer na tému, vo štvrtok sprevádzala Komentármi a maratón zakončila opäť v nedeľu reláciou O 5 minút 12.

Komentáre už celú jednu sezónu majú na svojej webovej stránke neaktualizované informácie. Ako moderátor tam stále figuruje Stano a promo video odkazuje sledovať „Správy a komentáre v pondelok až piatok večer na Jednotke.“

Z programov RTVS majú letnú pauzu aj rozhlasové diskusie Sobotné dialógy a Z prvej ruky. Rádio Slovensko však ponechalo večernú diskusiu K veci. Na Jednotke má pauzu aj diskusia O 5 minút 12, namiesto ktorej ide slovenský seriál Štúrovci, dovolenkuje aj Zoči voči, Večer na tému a Večer pod lampou.