Kaliňák rečnil najviac a pýtal sa na štatistiku diskutujúcich

Analýza diskusií za 22. týždeň vypracovaná na základe prepisov spoločnosti NEWTON Media. Jej základom je meranie času vystupujúcich diskutérov.

Minister vnútra SR Robert Kaliňák (Smer-SD) v uplynulom týždni navštívil diskusiu O 5 minút 12, kde spolu rečnil takmer 27 minút. Aj keď bol jediným predstaviteľom strany Smer-SD, ktorý v uplynulom týždni navštívil diskusiu, mala táto strana najviac priestoru.

Pozrite si prehľad a grafy za každú reláciu a prečítajte si náš komentár.

Prehľad podľa relácií:

V politike: najväčší priestor mal moderátor Norbert Dolinský

O 5 minút 12: najväčší priestor mal Robert Kaliňák (Smer-SD)

Sobotné dialógy: najväčší priestor mal energetický analytik Karel Hirman

rtvs_22_tyzden

V-politike_22_tyzdenPrečítajte si aj príspevky na demagog.sk, ktorý skúma pravdivosť výrokov v politických diskusiách.

KOMENTÁR

Všimli sme si, že reláciu V politike moderoval Norbert Dolinský a v relácii O 5 minút 12 sa pýtal aj Robert Kaliňák, a to vtedy, keď sa hľadali argumenty pre nízku účasť Slovákov vo voľbách do Európskeho parlamentu. Minister vnútra mal svoje čísla o tom, koho STV pozýva do nedeľnej diskusie a nenašiel v nich žiadneho europoslanca. „Ja vám položím jednu otázku pán redaktor. Vy ste tu relatívne krátko, aj toto vedenie televízie je tu krátko. Ale ja som sa pozeral za 5 rokov ich mandátu som tu ani raz poslancov Európskeho parlamentu diskutovať o eurotémach z 250 relácií za 5 rokov nevidel. Ani raz.” Strižinec sa zmohol na jednu vetu: „Ako myslíte v O 5 minút 12?” A minister Kaliňák pokračoval ďalej, pričom spomenul, že aj eurokomisár mohol byť pozvaný častejšie: „Áno, ani raz … Bol tu asi trikrát podpredseda Európskej komisie, čo tiež považujem z 250 relácií za málo a hovorím teraz od roku 2009. Čiže teraz to nehovorím smerom k vám, len hovorím všeobecne. Teraz to nie je kritika nejakého konkrétneho. To je, vedenia alebo niečo podobné…“, povedal v dlhšom vystúpení minister Kaliňák.