medan.sk

sledujte nás:

Jednotka i Dvojka súčasne odvysielali vynovovený AUTOSALÓN, RTVS ho má zadarmo

Motoristická relácia AUTOSALÓN sa v januári 2015 predstavila v novej grafike a v HD.  Producent sa nezmenil, je ním spoločnosť 4TV, ktorá si za výrobu relácie nič nepýta. „RTVS neplatí za reláciu Autosalón nič, keďže je financovaná z komerčných aktivít producentskej spol. 4TV,“ odpísal nám PR manažér RTVS Juraj Kadáš.
Autosalón sa v premiére vysiela v nedeľu na Jednotke. Reprízuje sa pomerne často, na Jednotke aj Dvojke. Verejnoprávny vysielateľ spravidla nereprízuje programy Jednotky na Dvojke. RTVS odpovedala, že takýchto programov je minimum, napríklad spomínaný Autosalón, magazín On Air, Správy RTVS či detské programy ako Fidlibum.
„Zmluva s producentom bola vždy nastavená tak, že máme možnosť reprízovať program. Keď máme takúto možnosť pri programe, ktorý časom stráca na aktualite, je len rozumné, aby sme ju využili,“ vysvetľuje Kadáš.

Autosalon_RTVS

Zdroj: vysielanie Jednotky a Dvojky

Programový omyl

V stredu 14.1.2015 sa stala pre televíziu nezvyčajná vec. Reprízu Autosalónu nasadila v tom istom vysielacom čase naraz na Jednotku i Dvojku.
Program sa tak súbežne vysielal približne od 23:50 hod. „V tomto konkrétnom prípade je pravda, že chyba nastala pri plánovaní a vysielaní, došlo k technologickému a ľudskému zlyhaniu. Chybu sme zaregistrovali hneď na druhý deň a okamžite sme zabezpečili, aby sa už neopakovala,“ uvádza v odpovedi Juraj Kadáš z RTVS.

Fakty o vysielaní relácie v 3. týždni:

Premiéra – Jednotka, 9:35 Nedeľa

Repríza – Jednotka, 4:50 Pondelok

Repríza – Dvojka, 16:10 Pondelok

Repríza – Jednotka, 23:50 Streda

Repríza – Dvojka, 23:50 Streda