Jahnátek rečnil najviac. Poliačik si diskusných partnerov nevyberá

Analýza diskusií za 40. týždeň vypracovaná na základe prepisov spoločnosti NEWTON Media. Jej základom je meranie času vystupujúcich diskutérov.

Minister Ľubomír Jahnátek (nom. Smer-SD) v uplynulom týždni navštívil diskusiu V politike, v ktorej rečnil viac ako 38 minút. Vo všetkých diskusiách však najviac rečnil Smer alebo jeho nominanti. Prečítajte si vyjadrenie poslanca Martina Poličika (SaS).

Pozrite si prehľad a grafy za každú reláciu.

Prehľad podľa relácií:

Na telo: nevysielalo sa

V politike: najväčší priestor mal Ľubomír Jahnátek (nom. Smer-SD)

O 5 minút 12: najväčší priestor mala Zuzana Zvolenská (nom. Smer-SD)

Sobotné dialógy: najväčší priestor mal Peter Kažimír (Smer-SD)

  2grafy

1graf

Fact-check (Sobotné dialógy, 28.9.2013)

Späť ešte k predminulému týždňu. Rádio Slovensko odvysielalo diskusiu, ktorá sa venovala pochodu homosexuálov v Bratislave a pochodu za život v Košiciach. V štúdiu diskutovala dvojica Martin Poliačik (SaS) a Igor Matovič (OĽaNO). Títo poslanci médiám slúžia ako „prototypy“, kde je jeden liberál a druhý konzervatívec. Pritom v parlamente je ďaleko viac konzervatívcov, a to aj v rámci opozičných či koaličných strán. To iste platí aj o liberáloch. Poslanca Poliačika sme sa opýtali ako presne vznikla diskusná dvojica Poliačik-Matovič.

Poliačik: „Volal mi pán Koreň z RTVS, že budem diskutovať s Igorom Matovičom. S tým, že ešte pracuje na účasti alebo vyjadrení pána ministra Lajčáka. Ja si partnerov nevyberám.“

Poliačik sa s Matovičom stretol ešte dva krát v diskusii Na telo (4.11.2012 – v štúdiu sedel aj Alojz Hlina a 26.5.2013).

Poliačik: „Je možné, že Igor Matovič si vybral mňa vtedy do Markízy, ale volala mi priamo pani Puškárová.“

Prečítajte si aj príspevky na demagog.sk, ktorý skúma pravdivosť výrokov v politických diskusiách.