medan.sk

sledujte nás:

DVOJKA kultúrne upravila večerný slot

Od 17. marca 2014 zažila publicistická relácia Správy a komentáre ďalšiu zásadnú zmenu. Dostala skorší vysielací čas, na jej miesto nastúpila relácia UMENIE.

RTVS už zrejem našla „stabilný“ vysielací čas. Správy a komentáre štartujú po novom o 21:00 hod. Dnes bude relácia priamo nadväzovať na tému mlieko, ktorej sa venuje dokument „Lož o mlieku“, ktorý odvysiela DVOJKA o 20:00 hod.

Prehľad posledných zmien:

– rok 2011: Správy a komentáre, vysiela ich JEDNOTKA
– 5. september 2012: Komentáre, vysiela ich DVOJKA
– 5. november 2012: Správy a komentáre, vysiela ich DVOJKA
– rok 2013: Správy a komentáre, prestali sa vysielať v piatok, vysiela ich DVOJKA od pondelka do štvrtka o 21:30 hod.

Večerný slot je od rovnakého dátumu posilnený o reštartovaný formát UMENIE, ktorý sa vysiela o 21:30 hod. Je to publicistický magazín, ktorý má tematické zameranie na literatúru, divadlo a tanec, vizuálne umenie a hudbu. Juraj Kadáš, PR manažér RTVS nám v odpovedi upresnil, že minutáž relácie je 13 minút a vysiela sa v dňoch pondelok – štvrtok. UMENIE_na MEDANV kultúre môže byť RTVS najsilnejšia na trhu, keďže má skúsených redaktorov aj na Rádiu Slovensko, Rádiu FM a Rádiu Devín. DVOJKA vysiela ešte ArtSpektrum – kultúrnu panorámu, kedysi vysielala aj titul s názvom ÁNO umeNIE a snáď najlepšiu kvalitu má rozhlasová relácia ZRKADLENIE, ktorú vysiela Rádio Regina.