medan.sk

sledujte nás:

Ako začínal a čo chcel robiť po skončení kariéry hovorca Trubač?

V mediálnom archíve spoločnosti NEWTON Media sme si prečítali články o Marekovi Trubačovi z roku 2004. Médiá riešili kto je, čo vyštudoval, ale aj to, že bude mať nižší plat ako v TA3 a nebude mať služobné auto. On sám prezradil, že mu ľudia hovoria, že sa na prezidenta Gašparoviča podobá. V roku 2004 tiež povedal, že po skončení funkcie hovorcu bude možno robiť dokumenty o víne.

„Rozhodol som sa ponuku Kancelárie prezidenta (KP) SR prijať s tým, že termín môjho nástupu je začiatkom augusta,“ povedal pre TASR (12.7.2004). Pre Žurnál Rádia Twist v ten istý deň povedal: „Ponuku od Kancelárie prezidenta som sa rozhodol prijať pod dlhých a ťažkých úvahách. Nikdy som to nečakal, ani som nechcel robiť hovorcu. Ale ponuka od prezidenta sa asi neodmieta.“ Redaktor Žurnálu poznamenal, že so svojím novým šéfom sa vraj Trubač osobne nepozná. 13.7.2004 denník Nový Čas informoval, že si nový hovorca „platovo pohorší“ a hovorca ešte nevie aký bude mať plat.

Zaujímavejšie informácie publikoval 15.7.2004 Večerník všetkých bratislavčanov: „Pri nástupe mu povedali, že hovorca prezidenta má ,,oficiálnu životnosť“ 5 rokov. Máloktorý z hovorcov tých päť rokov vydržal. Buď museli odísť dobrovoľne, alebo nedobrovoľne. Prezidenta vraj predtým osobne nepoznal, no sem-tam mu niekto povedal, že sa na neho podobá.“

V rozhovore pre denník SME Trubač prezradil, že bol „vo výbere štyroch ľudí“ a prezradil, že počul, že „práve prezidentova manželka sa začala zaujímať o to, kto by mohol byť hovorcom a spýtala sa, kde je ten Trubač z TA3″ (16.7.2004).

V auguste nového hovorcu predstavila aj Slovenka, ktorej naznačil, čo by mohol robiť po skončení kariéry hovorcu: „Na poľnohospodárskej univerzite som vyštudoval odbor záhradníctvo a vinohradníctvo a niekoľko rokov som pôsobil v degustačných komisiách, takže viem, akú vysokú cenu má kvalitné víno.“ O výrobe tohto slovenského klenotu dokonca napísal scenár a v hlave nosí film, ktorý by raz chcel nakrútiť. „Až skončí moja hovorcovská kariéra, snívam, že budem vyrábať dokumenty, v ktorých bude hrať hlavnú úlohu aj tento nápoj“ (2.8.2004).

A ešte spomeňme vecnejšie veci. TASR dňa 3.8.2004 informovala, že „prezident SR Ivan Gašparovič chce zásadne zmeniť spôsob komunikácie medzi hlavou štátu a novinármi. Chce sa s nimi stretávať pravidelnejšie a získavať od nich spätnú väzbu. „Ešte neexistujú presné kontúry tejto koncepcie, ale zmeny v komunikácii určite nastanú,“ povedal nový hovorca hlavy štátu Marek Trubač.“