medan.sk

sledujte nás:

Aké sú volebné diskusie na TA3?

(Komentár)

Včera TA3 odvysielala volebnú diskusiu k voľbám do VÚC za účasti kandidátov na predsedu košického VÚC. Súčasný predseda Zdenko Trebuľa neprišiel. Televízia bude diskusie vysielať naživo až do 6. novembra 2013. Prvú diskusiu odvysielala v piatok, a to o prešovskom VÚC.

TA3 spravila dobrý krok, že sa podrobne venuje aj týmto voľbám. Moderátori aj technika robili čo bolo v ich silách, aby včerajšia diskusia nevyznela prázdno. Tento pocit navodzovalo poloprázdne hľadisko auly Technickej univerzity. Sedeli v nej fanúšikovia diskutujúcich kandidátov.

Diváci mohli posielať SMS na číslo 6675, na konci diskusie sa zverejnilo konečné hlasovanie divákov. Kandidáti mali rovnaké podmienky, každý dostal 15 minútový časový priestor.

Včerajšia diskusia však nezaujala, a to hlavne preto, že niektorí kandidáti na predsedu ukázali ako sú slabo pripravení na niektoré témy či konštruktívnu diskusiu. Za to však spravodajská televízia nemôže. Naopak, oceňujeme, že tak trochu supluje RTVS. Dodajme, že vysielanie diskusií neprikazuje zákon žiadnej televízii.

Zdroj: vysielanie TA3, 28.10.2013

Zdroj: vysielanie TA3, 28.10.2013

 

Pri voľbách do VÚC televízia používa túto zvučku, ktorej claim je „Volím, teda som“.

 

Zdroj: vysielanie TA3, 28.10.2013

Zdroj: vysielanie TA3, 28.10.2013